Az 1823-ban épült kétoszlopos, alul teljesen zárt szoknyás harangláb Orfalu központi területén található.
A 20. század elején épült tömésház falainak vastagsága eléri a fél métert.
A több évszázados hagyományokat őrző szalafői településszerkezet megőrzésére és bemutatására jött létre Pityerszeren az Őrségi Népi Műemlékegyüttes, ahol három helyben megőrzött porta épületei kerülnek bemutatásra, szemléletesen példázva lakóik hagyományos életmódját és kulturális örökségét.
A 6 km-es Körtike tanösvény Szalafő élőhelyeit mutatja be, a száraz kaszálóktól egészen az elegyes erdőkig. Szalafő-Csörgőszerről indulva, Szalafő-Pityerszerre, a népi műemlékegyütteshez vezeti át a látogatókat.
Román kori műemléktemplom a XIII. századból. Legutoljára 2001-ben renoválták az „Árpád-kori falusi kis- és romtemplomok” millenniumi program részeként.
A Templomszer árpádkori római katolikus templomáról nevezetes, melyet mély árok és kettős sánc övez.
A Helytörténeti Gyűjtemény Károlyné Szikszay Edit nevét viseli és az Őrség történetét, valamint archív felvételek és jellegzetes őrségi tárgyak bemutatásával az itt élő emberek mindennapjait hivatott bemutatni.
Ezen a 3,8 km-es tanösvényen a Szala-patak élővilágát ismerheti meg a látogató.
Az Őrségi Nemzeti Park Csörgőalma Gyümölcsöskertjében azokat a régi, helyi, őrségi, vendvidéki, hetési – szerencsére még meglévő – ősi gyümölcsfajtákat mutatják be, amelyek permetezés, vegyszerezés nélkül is szépen teremnek, jól ellenállnak az időjárás szeszélyeinek, s ízletes, zamatos gyümölcsöt érlelnek.
A Kerka folyó teraszára épült kis község egyike azon zalai falvaknak, ahol még él az állattartás hagyománya, amely hajdan az egész vidék fő megélhetési forrása volt: szarvasmarhákban és lovakban gyönyörködhetünk a falu határában, ahol egy kisebb lovas pálya is található.